معرفی کتاب دانستن توانستن است

آیا واقعا دانستن توانستن است؟

فکر می کنید چرا علی رغم تلاش زیادی که برای آموختن چیزی می  کنیم، باز هم نفع زیادی از آن عایدمان نمی شود؟ کوتاه پاسخ می  دهم، چون از استراتژی  های لازم برای بکارگیری آن دانسته  ها بی  بهره  ایم. اما این کتاب قدرتمند به ماکمک خواهد کرد که در هر سطح و موقعیتی که هستید با گسترش ذهنیت و مهارت خود به نتایج درخشان  تری برسید. چون این کتاب عصای دست هر کسی است که دغدغه یادگیری دارد.

اینکه بدانیم چگونه از دانسته  های  مان استفاده کنیم، جهشی بزرگ در زندگی ما و اطرافیان مان ایجاد خواهد کرد. اگر می خواهید رهبر بزرگی باشید این کتاب را بخوانید و یاد بگیرید که چگونه یاد بگیرید.

کنت بلانچارد درباره این کتاب می‌گوید:

مدتی پیش دیدم کارهایم تاثیر بلندمدت و فراگیر ندارد و در بسیاری از مواردکسانی که کتاب‌های مرا می‌خوانند نمی‌توانند راه‌کارهای آن را با کارهای روزانه‌ی خود وفق بدهند. به‌نظر می‌رسید بعضی از مدیران صرفا به صحبت در مورد تمرینات مدیریت می‌پردازند، تا اینکه آنها را به اجرا دربیاورند.

نمی‌توان رفتار مردم را از بیرون تغییر داد. تمام تمرکز من روی روش‌های مدیریت و رفتار بود و توجه زیادی به آنچه در مغز و قلب مردم می‌گذرد نکرده بودم. با این بینش، خودم را آماده کردم تا این خلا دانستن و عمل کردن را جبران کنم و روی روش‌هایی متمرکز شوم که به خوبیِ برون، به درون نیز توجه شود.

چیزی که با کمک آن می‌توانید آنچه را که از سخنرانی‌ها، دیدن فیلم‌ها یا شرکت در سمینارها به‌دست می‌آورید به عمل تبدیل کنید و این آغاز نوشتن کتاب «دانستن توانستن است» شد.

این کتاب ابزارهای ساده‌ای به شما می‌دهد تا بتوانید شکاف استفاده نکردن از دانسته‌هایتان را پر کرده و آنها را زنده کنید. به امید آنکه آرزوی ما برآورده شود و شما نیز به اهدافتان برسید.

این کتاب داستان نویسنده‌ای است که کتاب‌های پرفروشی نوشته است و میلیون‌ها نسخه از کتاب‌هایش فروش رفته است. هرکس کتاب‌هایش را می‌خواند از داستان‌ها و پیام‌هایش لذت می‌برد. هروقت کسی از کارهای این نویسنده تعریف می‌کرد، نویسنده می پرسید: «چگونه دانسته‌هایتان رفتارتان را تغییر داده است؟»

پاسخ به این سوال برای بیشتر مردم سخت بود. در نتیجه اغلب موضوع را با صحبت در مورد دیگر عقایدشان یا کتاب‌های دیگری که تازگی خوانده بودند، عوض می‌کردند. این نوع عکس‌العمل‌های متقابل، نویسنده را به این نتیجه رساند که میان اطلاعاتی که از کتاب‌ها، نوارها، فیلم‌ها، سمینارها و از این قبیل بدست می‌آید و آنچه باید انجام شود، شکاف بسیار بزرگی وجود دارد.

سه ساعت بعد از یک سمینار یا کلاس، بهترین شنونده‌ها نیز تنها حدود ۵۰ درصد از آنچه را شنیده‌اند، به یاد می‌آورند. در پایان یک ماه، فقط ۵ درصد از آنچه در سمینار شنیده‌اند در خاطرشان می‌ماند.

در این کتاب کوچک ۸۶ صفحه‌ای که در قالب داستانی جذاب نوشته شده به را‌زهای پر کردن شکاف دانستن و توانستن پرداخته می‌شود و روش‌هایی برای تبدیل دانسته‌ها به عمل ارائه می‌شود.

نام کتاب: دانستن توانستن است
نویسنده: کن بلانچارد
انتشارات: سپید
مترجم: نعیمه ترابی فرد
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: ۸۶
نوبت چاپ: سوم ۱۳۹۱
قیمت: ۷۵۰۰ تومان

لینک خرید کتاب از سایت انتشارات سپید

اگر تجربه ای از خواندن این کتاب دارید که شاید بدرد افراد دیگری نیز میخورد حتما با دست و دلبازی آن را به اشتراک بگذارید.

21
اشتراک‌گذاری

از سال 83 با کامپیوتر آشنا شدم، دوست دارم یادبگیرم که چطور یادبگیرم...

2 دیدگاه

  1. مجید کرمی

    سلام . این کتاب عالی بود. ای کاش روزی کتاب “پرتره از صفر” رو هم معرفی کنید.
    همیشه پیروز اشید

ارسال پاسخ