نقشه‌ ذهنی

همیشه دنبال ابزارهایی برای راحت کردن زندگی خودم بودم، یکی از چیزهایی که به نظرم می‌تواند زندگی تفکر و آشفته‌بازار ذهن را آرام کند نقشه ذهنی است. خوب بیایید باهم ببینیم نقشه ذهنی چیست؟ نقشه ذهن برای ما چیز تازه‌ای نیست احتمالاً هرکدام از ما برای امتحان برنامه‌ریزی یک جلسه سخنرانی یا تفکری که داشتیم یک نقشه مثل نقشه زیر را کشیده‌ایم حالا بستگی دارد که نقاشی شما آن‌قدر مثل من افتضاح باشد که پشیمان شده باشید از این نوشته یا اینکه بسیار زیبا و خوش‌خط این نقاشی را به اتمام رسانده باشید.

نقشه ذهنی کاری است که در قرن‌های گذشته توسط افراد بسیار بزرگ مثل افلاطون داوینچی انجام‌شده است اما در حال حاضر تونی بوزان استفاده از نقشه ذهن را در حال حاضر رایج کرد. تونی بوزان استفاده از نقشه ذهنی را طبیعی می‌داند و می‌گوید آن را به‌وفور در طبیعت می‌توان یافت البته راست می‌گوید به تصویر زیر دقت کنید!!!

نقشه ذهنی روشی است که مطالب ما را به شکل پویا زیبا و بصری( زمانی که همه در حال استفاده از روش‌های خطی هستند) به نمایش می‌گذارد و به‌نوعی  برای مغز درک این مطالب بسیار راحت‌تر می‌شود چون یک ارتباط و پیوستگی کاملی با همدیگر دارند.

نقشه ذهنی در تمام جنبه‌های زندگی برای بهبود یادگیری تفکر روشن‌تر افزایش عملکرد انسانی و خیلی از مطالب دیگر می‌توان استفاده کرد به‌حق برای من خیلی کاربردی بوده است.

سعی می‌کنم از تجربه‌هایی که از نقشه ذهنی  به دست آورده‌ام را در اختیار شما دوستان هم قرار دهم.

25
اشتراک‌گذاری

از سال 83 با کامپیوتر آشنا شدم، دوست دارم یادبگیرم که چطور یادبگیرم...

2 دیدگاه

  1. مرسی این مطلب تونست بم کمک کنه

ارسال پاسخ