کسب درآمد با انرژی خورشیدی

روشی برای کسب درآمد از انرژی های تجدید پذیر

امروز می خواهم یک ایده جدید برای کسب درامد را به شما معرفی کنم، ایده ای جالب و منحصر به فرد.

شاید کلماتی مثل انرژی های تجدید پذیر به گوشتان خورده باشد. یکی از مهمترین انرژی های تجدید پذیر که در حال حاضر در دنیا استفاده های بسیار زیادی از آن می شود انرژی خورشیدی است. خیلی مختصر و مفید برایتان توضیح می‌دهم که انرژی خورشیدی چیست و چه استفاده از آن می توان کرد و در ادامه خواهم گفت که چطور میتوان کسب درامد از انرژی خورشیدی داشت.

کسب درآمد با انرژی خورشیدی
کسب درآمد با انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی:

انرژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین است. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. به‌طور کلی انرژی متصاعد شده از خورشید در حدود ۱٫۳ x 10۱۸ ژول در ثانیه است.

انرژی ستاره خورشید یکی از منابع عمده انرژی در منظومه شمسی است. طبق آخرین برآوردهای رسمی اعلام شده عمر این منبع انرژی بیش از ۱۴ میلیارد سال است. در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می‌شود. با توجه به جرم خورشید که حدود ۳۳۳ هزار برابر جرم زمین است. این کره نورانی را می‌توان به‌عنوان منبع عظیم انرژی تا ۵ میلیارد سال آینده به حساب آورد.

انرژی خورشید همانند سایر انرژی‌ها بطور مستقیم یا غیر مستقیم می‌تواند به دیگر اشکال انرژی همانند گرما و الکتریسیته و… تبدیل شود. اما موانعی شامل (ضعف علمی و تکنیکی در تبدیل بعلت کمبود دانش و تجربه میدانی-متغیر و متناوب بودن مقدار انرژی به دلیل تغییرات جوی و فصول سال و جهت تابش-محدوده توزیع بسیار وسیع) موجب شده تا استفاده کمی از این انرژی صورت گیرد.

استفاده ازمنابع عظیم انرژی خورشید برای تولید انرژی الکتریسته، استفاده دینامیکی، ایجاد گرمایش محوطه‌ها و ساختمان‌ها، خشک کردن تولیدات کشاورزی و تغییرات شیمیایی و… اخیراً شروع گردیده‌است.

روش های کسب درآمد

کسب درآمد با انرژی خورشیدی با این انرژی به نظر من یکی از بهترین و بزرگترین منابع خدادادی برای انسان و زندگی بشر است حال اینکه چگونه ما از این انرژی استفاده می کنیم جای بحث دارد در چند سال اخیر در کشورهای بزرگ و پیشرفته استفاده از این انرژی به شدت رواج پیدا کرده است، به نحوی که خیلی از موارد و روزمرگی های زندگی خود را از این منبع غنی استفاده می کنند در زیر چند مثال می آورم که  نوع استفاده از این انرژی را متوجه شوید:

انرژی خورشیدی در خانه
انرژی خورشیدی در خانه

آبگرمکن های خورشیدی و حمام خورشیدی

گرمایش و سرمایش ساختمان و تهویه مطبوع خورشیدی

آب شیرین کن خورشیدی

خشک کن خورشیدی

اجاق های خورشیدی

کوره خورشیدی

خانه های خورشیدی

نیروگاه های حرارتی خورشیدی

تولید برق خورشیدی فتوولتائیک

وبسیاری از موارد دیگر که می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت توضیح هر کدام از این‌ها را به طور مفصل بخوانید (+)

اما هدف من از ارائه این  نوشته در سایت این است که با استفاده از این انرژی بسیار قدرتمند در حال حاضر افرادی هستند که با سرمایه گذاری های مطمئن به کسب درآمد می پردازند و بدانید که کسب درآمد با انرژی خورشیدی خیلی هم سخت نیست.  اما چطور؟

 استفاده از پنل های خورشیدی در پشت بام خانه برای تولید برق، استفاده شخصی و هم برای کسب درآمد با انرژی خورشیدی!

انرژی خورشیدی صنعتی
انرژی خورشیدی صنعتی

در چند سال اخیر اداره برق کل کشور در طرحی جالب به خانوارهایی که  به صورت داوطلبانه تصمیم به احداث نیروگاه های کوچک می‌کنند کمک‌های فراوانی می کند که بتوانند هر کدام از آنها برای خود نیروگاهی کوچک را بر پشت بام خانه خود داشته باشند. به نظر من شرایط کار خیلی جالب می آمد. آماری که اداره برق داد به این صورت بود که  میزان مصرف یک خانواده2.5 کیلو وات برق می باشد که اگر این خانواده ها حاضر به سرمایه گذاری برای تولید برق باشند می تواند از پنل های خورشیدی که خود اداره برق توسط زیرمجموعه های خودش که ارگان های توزیع برق می باشند به خانواده ها کمک می کنند تا با هزینه ای نسبتاً مناسب بتوانند در این کار سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته مسئولان خانواده ایی که با سرمایه در حدود ۳۰ میلیون تومان برای این کار سرمایه گذاری کند ضمن اینکه میزان برق مصرفی خود را تا حدود بسیار زیادی کاهش می دهد و از این منبع استفاده می کند ماهیانه می‌تواند به میزان حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فروش برق به اداره برق را داشته باشد. که اگر شخصی این سرمایه‌گذاری را انجام دهد این هزینه در حدود ۳ تا ۵ سال بز می‌گردد.

 نیروگاه های خورشیدی خانگی که اداره برق اجازه راه‌اندازی را به افراد می دهد به میزان ۵ کیلو وات برق تولید می کند که چیزی در حدود ۲ کیلو وات آن اضافه است از آن می‌تواند برای کسب درآمد استفاده کند.

یکی از ویژگی های استفاده از این امر عمر طولانی استفاده از این تجهیزات است که استهلاک کمی هم دارند و چیزی در حدود 25 تا 30 سال بدون هزینه های نگهداری زیادی میتوانند دوام بیاورند.

انرژی خورشیدی در صنعت
انرژی خورشیدی در صنعت

بازگشت سرمایه

به نظر من این می‌تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت خیلی خوب باشد چرا که تنها یک بار هزینه راه اندازی و سرویس این خدمات را باید انجام دهیم و در عین حال می توانیم تا سالهای سال از این خدمات به بهترین شکل برای استفاده و کسب درآمد خودمان استفاده کنیم. طبق آماری که اداره برق از طریق رسانه دادند تا ۱۵ سال به صورت قطعی با شما قرارداد بسته خواهد شد و خرید برق به صورت تضمینی انجام خواهد شد این یک تجارت برد برد می باشد که در آن هم دولت و اداره برق نفع می برد چون که نیاز به احداث نیروگاه هایی با هزینه های بسیار بالا وجود ندارد و هم مردم نفع می برند چون هم از انرژی طبیعی استفاده می‌کنند و در عین حال کسب درآمد برای خودشان ایجاد کردند و این به نوعی ایجاد اشتغال هم محسوب میشود.

استناد اداره برق

باز به استناد آماری که خود اداره برق دادند در چند سال گذشته سرمایه ایی که بابت سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه تولید نیروگاه‌های خورشیدی انجام شد چیزی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومن بوده که اگر این را دولت می خواست انجام بدهد قطعاً همچین سرمایه‌گذاری برایش غیر ممکن بود و این امر فقط توسط بخش خصوصی مردم و شرکت‌ها انجام شدهدر سالهای گذشته چیزی بالغ بر ۱۵ هزار نیروگاه خورشیدی کوچک و بزرگ به صورت خصوصی شروع به سرمایه گذاری در این بخش کردند که هرکدام هم طبق گفته مسئولین با رضایت خوبی  از این مساله مواجه شد.

نتیجه گیری

طبق راهنمایی هایی که خودشان داشتند افرادی که نیاز داشته باشند برای این کار اگر به صورت نیروگاههای خورشیدی خانگی با خواهند این کار را انجام دهند باید به توزیع اداره برق استان محل خویش مراجعه کنند و از آنها درخواست  ایجاد و راه‌اندازی همچین سرویس را داشته باشند که با توجه به گفته آنها در طی حدود ۲ الی ۳ روز با هزینه‌ای در حدود ۱۲ تا ۳۰ میلیون تومان بسته به تصمیم خانواده ها برای میزان تولیدبرق، این کار انجام خواهد شد و برای شرکتها با مراجعه مستقیم به اداره برق این کار به صورت گسترده توسط خودشان انجام  میشود. حال دیدیم که کسب درآمد با انرژی خورشیدی آنقدر ها هم رویا به نظر نمی رسد و با کمی سرمایه و پشتکار می توان به راحتی از این ذخیره خدادادی استفاده کرد.

حال تصمیم با خودتان است که آیا  می خواهید از این منبع عظیم انرژی پایان ناپذیر کسب درآمد هم داشته باشید یا خیر.

اگر تجربه ای در این زمینه دارید  و یا کسب درآمد با انرژی خورشیدی دارید با دوستان به اشتراک بگذارید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.