یک روش جدید برای برنامه ریزی

همیشه استفاده از تکنولوژی خوب بوده اما تو خیلی از مواقع همین تکنولوژی آدم را خیلی سردرگم میکنه.

یکی از مشکلاتی که خود من باهاش خیلی دست و پنجه نرم کردم برنامه ریزی برای کارهای روزانه ام بوده. از خیلی نرم افزار روی کامپیوتر و گوشی مثل To Do List / Any do / Wunderlist / Google Keep / Google calender / One note / Ever Note / و خیلی دیگه از این نرم افزارها استفاده میکردم.

کارکرد این برنامه ها خیلی عالیه از لحاظ زمانبندی و یادآوری و خیلی چیزهای دیگه، اما مشکل اینه که حالت برنامه های زودگذر هستند و هیچ برنامه مشخص و مدونی ندارند منظورم اینه که شما نمیتونی کامل و دقیق ببینی دیروز و روزهای گذشته و روزهای آینده چه برنامه ثبت شده ایی داشتی و یا داری.

یکی از راه هایی که من امتحان کردم و بنظرم بیشتر جواب گرفتم این بوده که یک سر رسید برای سال جدید گرفتم و در آن تمام کارهای روزانه و روتین را در هر روز جداگانه ثبت کردم و بصورت کامل به آنها دسترسی داشتم.

الان با یک نگاه به سر رسیدم به راحتی متوجه میشم که دقیقا چه کارهایی را در حتی یک ماه گذشته انجام داده ام و چه کارهایی را نه و چه برنامه هایی حتی برای یک ماه آینده در نظر خواهم داشت.

یه نکته ایی که من تو این دفتر رعایت میکنم اینه که همزمان هم از تکنولوژی و هم نوع سنتی با هم استفاده میکنم یعنی برای کارهایی که مهم و اجباری اند در دفترچه یادداشت میکنم و برای کارهایی که فقط در دست اقدام اند مثلا خرید فلان چیز یا تماس با فلان شخص و … از برنامه های تکنولوژی گوشی استفاده میکنم.

حال به شما هم پیشنهاد میکنم از این روش استفاده کنید برای من که خیلی خوب جواب داده امیدوارم که برای شما هم به خوبی جواب بده و بتونید از آن به نحو احسنت استفاده کنید. راستی این روش ابداعی خودم بوده…

اگر استفاده کردید و یا اگر پیشنهادی دارید برامون بنویسید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.