بررسی اپلیکیشن مدیریت مالی فانوس

امروز در بررسی بهترین اپلیکیشن‌های من می‌خواهم بهترین نرم افزار همراه برای مدیریت امور مالی و شخصی را به شما معرفی کنم:

اپ فانوس:


اپلیکیشن مدیریت مالی و حسابداری شخصی فانوس متعلق بهشرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فرداست که سالهاست برای بانکها، موسسات بیمه و نهادهای بازار سرمایه محصولات مالی و بانکی تولید می‌کند. 

این روزها با زیاد شدن مشغله کاری افراد و برنامه‌های متنوعی که برای خود دارند محاسبه اینکه ما در طول ماه چه هزینه‌هایی را انجام داده‌ایم به خودی خود سخت بنظر می‌رسد اما با وجود برنامه‌هایی مثل فانوس دیگه این کار سخت نیست.

من بعد از مدت زیادی که دنبال نرم افزار یا راهی برای ثبت کردن و مدیریت هزینه ها گشتم (نرم افزارهای تحت ویندوز، موبایل، فایل‌های اکسل، اکسس) بالاخره تونستم یه راهی برای مدیریت قوق‌العاده این داستان پیدا کنم.

چرا من از نرم افزار مدیریت مالی فانوس استفاده می‌کنم؟

  • طراحی بسیار عالی
  • ساده بودن نرم افزار
  • روان و تقریبا بدون باگ بودن آن
  • پشتیبانی قدرتمند
  • رایگان بودن و ….

من یک بررسی کوچک برای شما در این نوشته قرار می‌دهم و کشف مابقی موارد را به شما می‌سپارم:

مهم نیست چقدر ثروتمند هستید، درواقع مهم این است که چطور پول‌هایتان را خرج می‌کنید.

معمولا افراد موقع سرمایه‌گذاری به دنبال مشاور هستند اما کمتر کسی را پیدا می‌کنید که موقع خرجهای روزانه‌اش مشورت کند. در حالیکه مهمترین قدم برای ثروتمند شدن هوشمندانه خرج کردن و در ادامه درست پس‌انداز کردن است.

فانوس یک اپلیکیشن مدیریت مالی و حسابداری شخصی است که به صورت اتوماتیک و رایگان هزینه‌ها و درآمدتان را ثبت می کند، آنها را هوشمندانه مدیریت کرده و در نهایت پیشنهادهای اقتصادی به شما می‌دهد.

فانوس متعلق به شرکت «تجارت الکترونیک ارتباط فردا» بوده که تجارب موفقی در ارائه خدمات مالی و بانکی دارد.

حسابداری شخصی فانوس به شما گزارش‌های جالب و کاربردی می‌دهد. مثلاً اینکه در ماه گذشته چقدر پول بنزین داده اید یا چقدر خرج کافه رفتنتان شده است.

مدیریت مالی فانوس مخارج شما رو با سایر افراد مقایسه می‌کند و به شما اعلام می کند که چقدر بیشتر یا کمتر از بقیه خرج یا پس انداز کرده‌اید.

شما می‌توانید در فانوس برای هزینه‌های‌تان سقف بودجه تعریف کنید تا با نزدیک شدن به این سقف، هشدار اتمام بودجه برای شما ارسال شود.

یکی از ابزارهای جذاب این اپلیکیشن، یادآور چک، قسط و بدهی است که به راحتی اطلاعات را ثبت کرده و در زمان موعد به شما یادآوری می کند.

فانوس با داشتن طراحی کاربری ساده و جذاب به کاربران خود این امکان را می دهد تا تمامی تراکنش های خود را به وسیله ی تگ گذاری شخصی‌سازی کنند و بتوانند هزینه‌های پرداختی هر تگ را در بازه‌های زمانی مختلف به طور جداگانه مقایسه و بررسی کنند.

از قابلیت‌های مهم اپلیکیشن حسابداری شخصی فانوس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

· یادآوری چک ، قسط ، بدهی و طلب

· معرفی وام های قابل ارائه توسط بانکها با بهره پایین

· ثبت اتوماتیک هزینه و درآمد

· پشتیبان‌گیری خودکار و دریافت خروجی اکسل

شاید دوست داشته باشید بخوانید
مطالب مرتبط

· ارائه پیشنهادهای اقتصادی منحصر به فرد

· معرفی گزینه های سرمایه گذاری با سود بالاتر از 15%

· کمک به حسابداری شخصی ، سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی

· امکان اضافه کردن دسته‌بندی و تگ‌های شخصی و گزارش‌گیری از آن‌ها

· ثبت خودکار تراکنش‌ ها با خواندن پیامک‌های بانکی

· دسته‌بندی خودکار دخل و خرج برای برخی بانک‌ها

· امنیت اطلاعات مالی و نیاز به تعریف رمز ورود

· مشاهده تمام تراکنش‌ها و مانده حساب بصورت رایگان

دارایی‌ها

در این قسمت، می‌توانید با انتخاب دکمه‌ی افزودن (شکل سمت راست)، دارایی‌های خود ازقبیل حساب بانکی، پول نقد، ارز، طلا و سهام را وارد کنید تا همیشه اطلاع کامل و دقیقی از دارایی‌های فعلی‌تان داشته باشید. همچنین، ارزش دارایی‌های طلا، ارز، سهام و اوراق بهادار براساس نرخ ساعت ۱۷ هر روز به‌روزرسانی و محاسبه می‌شود. وقتی هزینه‌ای در برنامه وارد می‌کنید، منبع آن را نیز مشخص می‌کنید و بدین‌ترتیب، بخش دارایی‌ها همیشه به‌روز است و باتوجه‌به طراحی مناسب آن، با نگاهی سریع می‌توانید وضعیت فعلی دارایی‌های خود را مشاهده کنید. همچنین، باید به امکان مانیتورکردن تغییرات دارایی‌ها در‌مقایسه‌با ماه گذشته نیز اشاره کرد.

قسمت دارایی در اپلیکیشن فانوس

در توضیحات اپلیکیشن آمده برای برخی حساب‌ها تراکنش‌ها در اپلیکیشن به‌صورت خودکار ثبت می‌شود. در گوشی‌های اندرویدی، فرایند مانیتورکردن تراکنش‌ها در‌صورتی‌که کاربر به اپلیکیشن اجازه‌ی دسترسی به پیام‌های کوتاه را بدهد، به‌صورت خودکار انجام می‌شود. بدین‌شکل که اپلیکیشن پیام‌های دریافتی از بانک را می‌خواند و اطلاعات موجود را برای مدیریت دارایی‌ها استفاده می‌کند. البته، این موضوع در گوشی‌های هوشمند اپل صادق نیست و در‌حال‌حاضر، فانوس فقط پیامک‌های بانک آینده را می‌تواند بخواند.

دخل‌وخرج

در این بخش، می‌توان تمام پرداختی‌ها و دریافتی‌ها را افزوده و مشاهده و ویرایش کرد. با فیلترهای موجود می‌توان بازه‌ی زمانی خاص یا مبادله‌های مربوط‌به دارایی یا دسته‌بندی مشخص را انتخاب و آن‌ها را به‌ترتیب جدیدترین یا قدیمی‌ترین مرتب کرد (شکل راست). در بالای صفحه نیز، مجموع میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌ها کاربر از ابتدای ماه نوشته شده است. با انتخاب دکمه‌ی افزودن، می‌توان هزینه یا درآمد جدیدی اضافه کرد (شکل چپ). توجه کنید مشخص‌کردن تگ‌ها در این قسمت، کمک می‌کند در قسمت گزارش‌ها ببینید که برای هر تگ به‌طور کلی چه میزان هزینه کرده‌اید.

قسمت دخل و خرج در اپلیکیشن فانوس

گزارش‌ها

این بخش بسیار مفید است؛ چراکه در آن به شکل‌های مختلف می‌توانید نحوه‌ی خرج‌کردن و کسب درآمد خود را مشاهده کنید و این موضوع در مدیریت امور مالی بسیار مؤثر است. در این بخش، پرداختی‌ها و دریافتی‌ها براساس دسته‌بندی و تگ‌ها طبقه‌بندی شده‌اند (شکل راست) و با انتخاب دسته‌بندی‌ها، می‌توان گزارشی دقیق از دخل‌وخرج‌ها را مشاهده کرد (شکل میانی)؛ همچنین در قسمت تگ‌ها، نسبت پول آن‌ها به یکدیگر به‌شکلی جالب به‌نمایش درآمده است و با انتخاب هرکدام، تعداد تراکنش و مبلغ کل مرتبط را مشاهده می‌کنیم. قسمت گزارش جامع هم وجود دارد که میزان پرداختی و دریافتی مربوط‌به هرماه را نمایش می‌دهد و می‌توان اطلاعات ماه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد (شکل چپ). نبودن اطلاعات در عکس این بخش به‌دلیل استفاده‌ی ما به‌مدت کمتر از یک ماه است.

قسمت گزارش در نرم افزار فانوس
نکات مثبت
طراحی مناسب
رایگان‌ بودن
امکان واردکردن دارایی‌هایی به‌جز پول
گزارش‌های دقیق و مفید
امکان تعیین بودجه
نکات منفی
چند باگ جزئی

دانلود اپلیکیشن:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code